טיול לארגנטינה וצ'ילה

  19 יום / 18 לילות

  טיול חוויתי, הכולל מסלול מגוון ועשיר, ומאפשר למטיילים לחוות מקרוב את נפלאותיה של דרום אמריקה : פולקלור, אתרי טבע במיטבם, כשמורת ה"טורס דל פיינה" בצ'ילה, תופעות טבע ייחודיות כמו הקרחונים בדרום צ'ילה וארגנטינה, היסטוריה עשירה ומגוונת, ובואנוס איירס, הפריז של דרום אמריקה.

  ארגנטינה שוכנת בין הרי האנדים לאוקיינוס האטלנטי בדרומה של יבשת דרום אמריקה. כשמדברים על ארגנטינה, מיד עולים בדמיון הטנגו והגאוצ'וס, אבל למטיילים רבים פלאי הטבע הם מוקדי העניין העיקריים שבה: מהמדבריות בצפון ועד רכס האנדים בדרום, ממפלי איגואסו ועד השממה המרהיבה של פטגוניה הבירה.

  צ'ילה היא מופע ראווה של גיאולוגיה מטורפת: גבוהה יותר, צר יותר וארוכה יותר נמתחת לחופי האוקיאנוס השקט. התרבות הייחודית של צ'ילה שרדה את האלימות ואת הדיכוי של ההיסטוריה המודרנית שלה. למרות שבצ'ילה מתגוררת הקהילה האירופית ביותר במוצאה בדרום אמריקה, נשתמרו כאן גם המסורות האינדיאניות לרגלי האנדים, במישורים שבדרום המדינה, ובפארקים הלאומיים שכאן, מהיפים ביותר בדרום אמריקה.

   

  Print Friendly, PDF & Email
   

  יום 1 בואנוס איירס
  נחיתה בבואנוס איירס, מפגש עם נציגינו במקום, העברה לבית המלון .
  לינה בבואנוס איירס

  יום 2 בואנוס איירס
  נצא לסיור (6 ש') בבואנוס איירס היפה, נראה את תיאטרון קולון, כיכר מאי, הבית הוורוד (בית הממשלה), שדרות סנטה פה, רחוב פלורידה, שדרות 9 ביולי (הרחבה ביותר בעולם) ושכונות סן טלמו San Telmo ולה בוקה La Boca הססגונית, משכנם של אומנים רבים. פארק פאלרמו, ושכונת ריקולטה La Recoleta.
  נבקר בתיאטרון קולון ובספרייה El Ateneo Library , אחת הספריות היפות בעולם.
  ערב: נצא לסיור מילונגה, בין בתי הטנגו של המקומיים כולל 1 ש' שיעור טנגו .
  לינה בבואנוס איירס

  יום 3 בואנוס איירס – הדלתא של הטיגרה
  היום נצא ליום סיור בדלתא של נהר הפרנה - הטיגרה.
  ניסע אל העיירה סן איסידרו, שהיוותה את ערש התרבות האריסטוקראטית הארגנטינאית במאה ה 19. בדרך תוכלו להתבונן בנופים הירוקים ובתצפיות מצויינות על נהר לה פלאטה, הנהר הרחב בעולם (!).
  ארוחת צהריים במסעדה מקומית ולאחריה נצא בהפלגה בסירה בין האיים והתעלות, היובלים והנהרות, בדלתא של נהר הפראנה. (השייט מבוצע עם תיירים נוספים מהעולם)
  זו היא הזדמנות נפלאה ללמוד על אורחות החיים המיוחדות של תושבי האיים הקטנים הללו, ועל החיים באזור טיגרה עצמם.
  לינה בבואנוס איירס

  יום 4 בואנוס איירס - מפלי האיגואסו
  העברה מבית המלון לשדה התעופה וטיסה לבואנוס איירס.
  טיסה מבואנוס איירס למפלי האיגואסו. (הטיסה אינה כלולה במחיר)
  איגואסו, העיר שנמצאת ב"משולש הגבולות": ברזיל, פראגואי וארגנטינה אנו כאן כדי לבקר במפלי האיגואסו- המפלים הגדולים ביותר בדרום אמריקה.
  נצא לסיור בצד הברזילאי של המפלים המרשימים בגודלם ובעוצמתם. נסייר בצד הברזילאי של המפלים, נסייר לאורכם של המפלים ובסבך היער הסובב אותם.
  לינה באיגואסו

  יום 5, מפלי האיגואסו
  נצא לביקור בצד הארגנטינאי של מפלי האיגואסו. נטייל לאורכם של השבילים, נתרשם
  מ- 1740 מט"ק מים, הנשפכים מדי שניה לאורך 4 ק"מ, ממאות מפלים בגבהים שונים, הטובלים בצמחיה טרופית סבוכה ונבקר במפל המרשים מכולם: "גרון השטן".
  חוויית שייט בסירות זודיאק בנהר הפרנה.
  בתום הסיור נבקר בפארק הציפורים, שבו נהנה ממגוון ציפורים צבעוניות ומרהיבות ביופיין.
  לינה באיגואסו

  יום 6, איגאוסו - בואנוס איירס - ברילוצ'ה
  לאחר ארוחת הבוקר , איסוף מבית המלון והעברה לשדה התעופה .
  טיסה איגואסו - בואנוס איירס – ברילוצ'ה (הטיסות אינן כלולות במחיר)
  העיירה ברילוצ'ה , עיירה המפורסמת ביופיה ובתעשיית השוקולד הביתי שלה. עיירה ציורית השוכנת במרכז אזור האגמים הארגנטינאי בצפון פטגוניה האנדינית, למרגלות הרי האנדים הנישאים, על פסגותיהם המושלגות.
  העברה לבית המלון .
  לינה בברילצ'ה

  יום 7, ברילוצ'ה
  היום נצא לחצי יום סיור בעיירה וסביבותיה. ניסע לאורך אגם הנאוהל וואפי ונעפיל בכיסאות הרים לפסגת הר הקמפניירו (Campnario) לתצפית פנורמית מדהימה על האזור.
  לינה בברילוצ'ה

  יום 8 ברילוצ'ה - דרך שבעת האגמים
  יום טיול להר הטרונדור ("Tronador") המרהיב. נסיעה דרומה, דרך עיירות קטנות ואגמים עד ל"פמפה לינדה" בה נמצא הר הטרונדור. בדרך להר המכוסה בקרחונים כהים, תצפו במפלי "Las Nalcas" המרשימים ובצמח הנלקה שעליו מגיעים לקוטר של 1 מ' !
  לינה בברילוצ'ה

  יום 9 חציית האגמים – פוארטו ואראס
  (המעבר בין ארגנטינה לצ'ילה ) (על בסיס Regular , עם עוד תיירים מהעולם).
  בבוקר נצא את ברילוצ'ה בנסיעה המשולבת באוטובוס ואמצעי שייט כשחוצים 3 אגמים ( 2 בארגנטינה ו 1 בצ'ילה ).היציאה בבוקר מברילוצ'ה אל פוארטו פאנואלו כשעה נסיעה משם נעלה על קטאמראן לשייט של כשעה באגם נאוול וואפי,המהווה חלק מפארק המשתרע על פני מיליוני דונמים. השייט מגיע לנקודה הנקראת פוארטו בלסט משם בדרך יבשתית קצרה כעשר דקות לפוארטו אלגרה עדיין בארגנטינה נעלה על קטאמראן לשייט של כ 20 דקות באגם פריאס לנקודה הנקראת פוארטו פריאס ומשם בנסיעה של כשעתיים בדרך יבשתית נחצה הגבול ב 2 מעברי גבול ( ארגנטינה ו צ'ילה ) ונגיע לקראת צהריים לפאוללה נקודת הישוב הראשונה בצד הצ'יליאני. לאחר הפסקת צהריים קצרה נעלה על קטאמראן בשייט של כשעה ו 40 דקות באגם טודוס לוס סנטוס בדרך נחלוף על פני האי מרגריטה ונגיע לנקודה הנקראת פטרואה. ימתין לנו כאן אוטובוס שיקח אותנו בנסיעה של כשעתיים באיזור הפארק הלאומי וינסנט פרז רוזאלס ובהמשך לאורך אגם ללאנקוויהואה מהגדולים באגמי צ'ילה בנסיעה לאורך חופו הדרומי אל העיירה הקסומה פוארטו וארס .
  לינה בפוארטו ואראס

  יום 10 פוארטו ואראס – פוארטו מונט – פונטה ארנס - פוארטו נאטאלס
  העברה מבית המלון לשדה התעופה.
  טיסה מפוארטו ואראס לפונטה ארנס (הטיסה אינה כלולה במחיר)
  פונטה ארנס היא הנקודה הדרומית ביותר בצ'ילה. וממוקמת בארץ האש.
  עם הנחיתה, מפגש עם נציגינו במקום , ונסיעה לפוארטו נאטאלס.
  לינה בפוארטו נאטאלס

  יום 11 טורס דל פיינה
  (על בסיס Regular , עם עוד תיירים מהעולם).
  העברה למעגן הסירות בפארק ממנו נצא לשייט בספינה לפיורד Ultima Esperanza "פיורד התקווה האחרונה", בדרך נתרשם ממושבות קורמורנים וכלבי ים. נתרשם מהצמחייה המגוונת המשתנה ככל שהשייט מתקדם. נראה את קרחון בלמסדה. ארוחת צהריים כלולה. נעלה על סירות זודיאק ונשוט כשלוש שעות במעלה נהר הסרנו, נעצור ונתרשם מפינות חמדה בפארק ומקרחונים מרהיבים כגון קרחון טינדל.
  בתום השייט, העברה לבית המלון.
  לינה בטורס דל פיינה

  יום 12 טורס דל פיינה
  יום סיור בפארק המרהיב (על בסיס Regular, עם תיירים נוספים מהעולם)
  סיור בלב נוף יערות, אגמים, צוקים מושלגים, קרחונים ומפלים. נטייל ברכב וברגל בשמורה. נראה את נופי האגמים הנהרות המפלים והקרחונים שבשמורה.
  לינה בטורס דל פיינה

  יום 13 טורס דל פיינה – אל קלפטה
  (המעבר מצ'ילה לארגנטינה)
  לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך נופי השמורה טורס דל פיינה, לעבר מעבר הגבול היבשתי בין צ'ילה וארגנטינה נמשיך בכביש מס' 40 בלב ערבות הפמפס בצד הארגנטינאי .
  בשעות אחר הצהריים הגעה לאל קלפטה, העברה לבית המלון .
  לינה באל קלפטה

  יום 14 אל קלפטה
  עיירת הקייט קלאפטה, השוכנת על שפת אגם "לאגו ארגנטינו" ומהווה בסיס לטיולים באזור פטגוניה הארגנטינאית. יום שטח וטבע מרהיב.
  היום ניסע אל המרהיב והצבעוני בקרחוני פטגוניה- ה"פריטו מורנו". הקרחון מתנשא לגובה של 70 מטרים מעל פני אגם וגושי קרח ניתקים ברעש אדיר לתוך מימי האגם הקפואים.

  יום 15 אל קלפטה
  בשעות הבוקר ניסע מקלאפטה לפוארטו בנדרס, משם נצא לשיט אל מול קרחון אופסלה (Upsala), הקרחון הגדול ביותר בדרום אמריקה.נמשיך אל צדו הצפוני של אגם ארחנטינו ונעגון בחווה אסטנסיה כריסטינה, הנמצאת בליבה של שמורת הטבע. נצא לסיור ברכבי שטח המטפסים על הרכס ולצעידה לתצפית על קרחון אופסלה ממעוף הציפור. חזרה למלוננו .
  לינה באל קלאפטה

  יום 16 אל קלפטה –אל צ'לטן
  היום ניסע לאל צ'אלטן, כפר הררי קטן, במחוז סנטה קרוז , הכפר שוכן בדרום ארגנטינה, בסמוך לצ'ילהבמרחק 220 ק"מ מאל קלפטה. כפר זה הינו נקודת היציאה לאחד הטרקים המפורסמים, טרק הפיץ רוי. הנוף הנשקף באזור זה הוא מיוחד ועוצמתי המכיל קרחונים ענקיים, לגונות וכמובן הר הפיץ רוי. הכפר קטן, מכיל כ- 400 תושבים ואף קיים רק משנת 1985. סיבת הקמתו היתה מיקומו בסמיכות לגבול עם צ'ילה. ארגנטינה בנתה שם כפר בכדי להצדיק את הימצאות השטח ברשות המדינה. כיום הכפר מהווה נקודת תיירותית ומשגשג בזכות שמורת הטבע אליה מטיילים רבים מגיעים.
  לינה באל צ'לטן

  יום 17 אל צ'לטן
  יום טרק ללונגה Laguna de Los Tres
  לינה באל צ'לטן

  יום 18 אל צ'לטן - אל קלפטה - בואנוס איירס
  העברה מאל צ'לטן לאל קלפטה.
  טיסה מאל קלפטה לבואנוס איירס
  נחיתה בבואנוס איירס, מפגש עם נציגינו במקום , העברה לבית המלון .
  לינה בבואנוס איירס

  יום 19 בואנוס איירס
  העברה מבית המלון לשדה התעופה הבינלאומי בבואנוס איירס.